Yeni Adresimiz Kendimceyemek.com

Merhabalar..

Uzun süredir kendimceyemek.blogspot.com adresinden yazılarımı paylaştığım bloguma artık www.kendimceyemek.com adresinden devam edeceğim.

Yeni adresimizi Sık Kullanılanlara eklemeyi unutmayınız.

Ayrıca altta ki Google+ sayfamızı da beğenerek tariflerimi ve yazılarımı Google+ üzerinden de takip edebilirsiniz.


Google+ Sayfamız

20 Şubat 2012 Pazartesi

Blogum 1 Yaş Daha Büyüdü

Herkese selamlar,sevgiler.
Bugün blogum 3 yaşını bitirdi.Hani sanatçılar der ya,bu albüm benim çocuğum gibi ya da hiç bir şarkımı ayıramam,hepsi değerli diye.İşte aynen öyle dolu dolu geçen 3 sene.Biriktirilen,paylaşılan,bir dolu tarif,şükürler olsun sürekli çalışan bir mutfak ve afiyetle yenilen yemekler.


Zaman öyle hızla akıyor ki,insan dönüp de baktığı zaman anlıyor geçen zamanı.Daha dün gibi hafızam da,blogumu açtığım gün.İlk izleyicim,ya da bugün siteme 10 kişi girmiş diye, atılan çığlıklar,evde estirdiğim blog rüzgarı.Allah'a şükürler olsun ki,şu an itibari ile hiç bir menfaat gözetmeksizin,sevgiyle ve emekle gelinen nokta günde yaklaşık ortalama 500 ziyaretçi,kayıtlı 422 izleyici.Bu çok mu önemli hayır.Ya da evet.Şöyle ki bu işten para kazanan kişiler için,maddi anlamda önemli olabilir ama benim ki tamamen,manevi tatmin.Birilerine sesimi duyurabilmek,faydalı olabilmek,tarifinizi denedim çok güzel oldu mesajları,biriktirilen bir sürü güzel anı.Hepsi benim için çok ama çok değerli.İnsan hiç bir kazanç olmadan,menfaat beklemeden neyi bu kadar sevgi ve mutlulukla yapabilir ki?


İşte bu yüzden benim 3.çocuğum gibi blogum.Çünkü temelinde emek ve sevgi var.Bir anlamda,3 senedir hayatımın duvarı.Hani Facebook'da duvara yazdım deniyor ya,blogumda benim hayatımın duvarı.Gönlümce yazdığım,çizdiğim,resimleyip paylaştığım.Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz o sizlerin tercihi tabii ki,ama şunu söylemek isterim ki buraya yazdığım her yazı gerçek ve içimden geldiği gibi.Hiç bir kurgu yok,plan yok,çalıntı yok,denenmemiş uyduruk bir tarif yok.Hepsi el emeği,alın teri.


Bunun yanında siz arkadaşlarım,canlarım,blogcu güzellerim.Hepsinin yüzüne,kalbinin güzelliği vurmuş.Hepsi dost,hepsi,samimi,hepsi sıcacık.Sizleri çok seviyorum.Blogum sayesinde sizi tanıdım.Sıcacık kalplerinize girdim.Gün geldi,derdimi anlattım,gün geldi şımardım yanınızda.Bir dostum var der ki; ''hayatta para biriktiremedim ama çok insan biriktirdim''onun bu sözünü çok beğenir çok doğru bulurum.Para bir şekilde mutlaka kazanılır ama,hayatta doğru insanları bulmak,dost olmak,sırdaş olmak,yardımcı olup,yanında durmak herkese kısmet olmaz.Eleştirirken bile iyi niyetle,yapıcı olarak eleştirmek,seni bir adım ileri götürmek için fikir vermek.Bunlar,zamanımızda çok da yapılan şeyler değil.Ama benim aynen böyle blogcu dostlarım var.Hasta olduğumda arayıp soran,gelip çorba yapayım mı diyen,gözlerimin içine gülerek ama,ta içine bakan dostlarım var.Onlar kendilerini biliyor.Hepsine arkadaşlıkları için,gülen yüzleri ve gözleri için çok teşekkür ediyorum.İyi ki varlar.

Ve canım blogum,belim bükülüp,ellerim iş görmemeye başlayana kadar,seni ayakta tutmak için sevgiyle çalışacak mutfağım.Yorum bırakan,takip eden,herkese ama herkese,bir kez dahi olsa blogumu ziyaret edip,varlığından haberdar olan herkese çok teşekkür ederim.


Nice yaşlara hep birlikte inşallah


Sevgiler......................

12 yorum:

İnci Yemek dedi ki...

Canımın içi, nice nice sağlıklı günlerde hep beraber inşallah canım:)daha yeni başladık yapacak çok işlerimiz var:)benim için her biriniz ailemden bir parça gibisiniz iyi ki benim canlarım olmuşsunuz.
Tebrik ederim bir kez daha,sağlıkla huzurla gücün yettiğince blogunu güncellemmeni dilerim:)
sarılıp öperim seni...

Limonlu Kek dedi ki...

Ben de inşallah her zaman yanında olacağım, yakandan düşmeyeceğim Güler'cim, daha pek çok yaşlara :))

mutfaktaki rüya - Arzu- dedi ki...

yeni yaşınız hayırlı olsun.........

YEMEK SEVDAM (ELİF) dedi ki...

Nice uzun, başarılı, bol takipçili bol yorumlu yıllar dilerim. Sevgiler...

Benhurum dedi ki...

Yaşam güncenin yeni yaşı hayırlara ve yeni güzel paylaşımlara vesile olmasını gönülden dilerim canım Gülerim.. İyiki varsınız ve iyiki birlikte aktifsiniz ve iyiki vesilesi ile tanışmış gönül bağı kurmuşuz. İçerisinde bulunduğun tüm güzel hissiyatlara aynen katılıyor ve ne mutlu bizlere ki böylesi özel ve önemli bir kesişim noktasında buluşmuşuz. O güzel bakan, gören güzel gözler karşılıklı tek noktaya baktığı için böylesi güzel ve özel ben de/biz de seni ve bloğunu çok ama çoook seviyorum/z.....

NarincE dedi ki...

İyi ki varsın ablacığım, üçüncü çocuğun da uzuun ömürlü olsun. sevgiler...

nilay dedi ki...

Nice nice yaşlara
İnsan gerçekten gurur duyuyor. biz de mart ayında 4 yaşında olacağız
Sevgiler

Tümay Öztürk dedi ki...

Güler ablacım nice nice uzuuunnn yıllara inşallh! Ama hep birlikte, hem lezzetli hem de neşeli sağlıklı dolu günlere. Blogunu ve bizleri hiç bırakma! Seni çoook seviyoruuuzzzz diduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:)

nursen dedi ki...

Canım benim blogunun yeni yaşını kutluyorum.Allah sana sağlık versin arkadaşım blogunla birlikte,güzel tariflerinle hep bizlerle ol.
Sevgiler

Adsız dedi ki...

Canım arkadaşım,daha nice nice senelerin birlikte olsun inşallah:-).Emeklerin boşa çıkmasın.Bereketli mutfagin,bol tarifli blogun,seni takip eden,tariflerini büyük bir zevkle yapan sevenlerin çok olsun. Kocaman sevgiler, SIkı takipçin SNM

Hülya dedi ki...

Nice uzun yaşlara..Sevgiler

çeşnici Handan dedi ki...

Gülercim nice uzun yıllar güzel blogunda güzel paylaşımların olsun. Sevgiler.

Blog Widget by LinkWithin