Yeni Adresimiz Kendimceyemek.com

Merhabalar..

Uzun süredir kendimceyemek.blogspot.com adresinden yazılarımı paylaştığım bloguma artık www.kendimceyemek.com adresinden devam edeceğim.

Yeni adresimizi Sık Kullanılanlara eklemeyi unutmayınız.

Ayrıca altta ki Google+ sayfamızı da beğenerek tariflerimi ve yazılarımı Google+ üzerinden de takip edebilirsiniz.


Google+ Sayfamız

1 Şubat 2012 Çarşamba

Kar Manzaraları

Hayırlı akşamlar olsun herkese.Günlerdir kar yağıyor İstanbul'a, hem de uzun zamandır yağmadığı kadar çok.Ama bizim payımıza sadece cefası düştü, çalışan kesim olarak.Sabah işe gitmek ayrı dert,akşam geri gelmek ayrı dert.Yollarda boşa geçen saatler.Ne yazık.Bu saatleri kim geri verecek,hayatımızdan çalınan bu saatlerin hesabını kim verecek.Kimse tabiiki.İnsan evine en yakın mesafede çalışmalı aslında,böylece o kaybolan saatler çok daha verimli değerlendirilebilir,fakat bu çok da mümkün değil.Çoğu gün iş yerinde,arkamda ki cama dönüp bakamadım bile kar,nasıl yağıyor diye.

Oysa ne çok severim yağan karı izlemeyi.Şöyle camda yayıla yayıla izleyenler kıymetini bilin.Bu herkesin de yaşayamadığı bir keyif.Dün akşam onca yorgunluğa rağmen,gece saat 23:00 da birden geliverdi iyi saatte olsunlar.Hadi dedim ev halkına giyinin,çıkıp biraz üşüyelim.Oysa o kadar yorgun ve bezginim ki.Ama hayatı kaçırmak da acaip sinirimi bozuyor.Zaman akıp gidiyor.Erteleyerek,hayatı kaçırıyoruz.


Bu arada ev de dolu.Sağolsun Ankaralım geldiği zaman eve gelen misafir trafiği artıyor.Biz de kalan arkadaşları var Ankaralımın.Çocuklar belki de kendi ailelerinin bu tür delilik yapmalarına
alışkın olmadıklarından,biraz şaşırıyor,fakat onlar da giyinip dışarıya çıkmaya hazırlanıyorlar.


Ve fotoğraf makineme bu kareler takılıyor.Her saat vızır vızır işleyen caddede,o saatte araba yok.Karla dolu caddede,ara sokaklarda,sadece yürüyen ,kar topu oynayan insanlar var.Herkes de bir keyif,bir mutluluk ifadesi.Allahın hikmeti işte gündüz işe giderken bize çile olan kar,o saatte mutluluk ve huzur sebebi oluyor.Çocuklar gibi,yerlere yatıp kelebek figürleri yapıp,normalde trafikten dolayı,karşıdan karşıya geçmekte zorlandığımız caddenin ortasından yürüyüp,sırılsıklam ama mutlu olarak evimize geri dönüyor,yeni güne başlamak için uykuya geçiyoruz.

Lütfen bu keyifi bir kez daha yaşamak için fırsatımız olsun.Çünkü doyamadık.

Sevgi ve huzur sizlerle olsun...............

6 yorum:

Kahveci dedi ki...

ne güzel yapmışsınız....biz de Bursa'da kar altındayız; ama o yaptığınız deliliği biz uzun zamandır yapmadık; sebep aynı maalesef yorgunluk,bezginlik...silkinmek lazım doğru, hayat geçiyor...sevgiler; çiğdem

**kalpkurabiye**deniz** dedi ki...

çocukluğumdada çok kar yağardı istanbula yada biz beykozda tepelerde olduumuzdan öyleydi.)
ne gzel boyanır beyaza seyrine doyum olmaz..

neslice tarifler dedi ki...

Kar yağarken seyretmesi bir zevk, o karda yürümek ayrı bir zevk. Ankara da aynı durumda. Aynı şekilde cefasını çekmekten sefasını sürmeye derman kalmıyor. İyi yapmışsınız valla.

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Ahh Gülercim; bugün sabah biz de vuslata erdik nihayet. Her yer tuttu üstelik:) Fırsatın olursa Facebook sayfamda bizim bahçeden manzaralar var:)

NarincE dedi ki...

Bize güzel geldi kar, ama evi olmayan, yakacağı olmayanları, sokak hayvanlarını düşünmeden edemiyor insan:(

İnci Yemek dedi ki...

Çalışanlar olarak perişan oldunuz gülerim,biz evde olanlar ne kadar da rahat olsak bu durumdan sol yanımız acıdı doğrusu:((
Okadar eziyetten sonra kar keyfi yaparak,inadına mutlu olmak takdire şayan doğrusu:)))
kandiliniz kutlu olsun canım.
sarılıp öperim seni selamlarımı gönderiyorum...

Blog Widget by LinkWithin