Yeni Adresimiz Kendimceyemek.com

Merhabalar..

Uzun süredir kendimceyemek.blogspot.com adresinden yazılarımı paylaştığım bloguma artık www.kendimceyemek.com adresinden devam edeceğim.

Yeni adresimizi Sık Kullanılanlara eklemeyi unutmayınız.

Ayrıca altta ki Google+ sayfamızı da beğenerek tariflerimi ve yazılarımı Google+ üzerinden de takip edebilirsiniz.


Google+ Sayfamız

11 Ocak 2012 Çarşamba

Bensiz Ne Yapardınız?

(Dün gece bu yazıyı yazıp yayınlamıştım ama sonra, bu kadar şımarıklık olmaz deyip sabah kaldırdım.Ama çok ısrar ettiler.Buyrun okuyun)


İyi ki doğmuşum.Evet bugün doğdum.Böylece annem ilk ve tek kız evlat,sahibi olma mutluluğu yaşadı.Her ne kadar büyüdükçe,anneme, yok yok bu çok asi bir evlat dedirtsem de,babama, işte benim kızım,ya da bu kız aynı benim gibi deme mutluluğunu yaşattım.Ben doğmasaydım canım abimin,hep düşünüp uğraşmak zorunda olduğu,tek bir kız kardeşi,canım kardeşimin sevgili ve biricik ablası olmayacaktı.Aynı zamanda ben olmasam,ailenin gelinleri benim gibi süper bir görümceye,dört tane birbirinden güzel (maaşallah)yeğenim,onlarla beraber coşup,zıplayan,benim gibi bir halaya sahip olamayacaktı.
Eğer ben doğmasaydım ilkokul,ortaokul,lise ve üniversitede beni seven arkadaşlarım, öğretmenlerim bensiz nasıl vakit geçirecek,etraflarında fır döndü gibi dolaşan,böyle bir enerjiden mahrum kalacaktı.

Ya babanga ne yapardı bensiz?Ben olmadan hayattan nasıl keyif alır,anlık değişen ruh halimle,bazen mutluluğa,bazen azaba dönüştürdüğüm saatlerini nasıl doldururdu.Bensiz nasıl bunca yıl mutlu mesut yaşardı.Maceralarını kiminle paylaşır,kiminle yol arkadaşlığı yapardı?Ya da en önemlisi ben olmasam,Ankaralım ve bebem nasıl olurdu.Anneden çok,onlara yakın bir arkadaş kim olurdu.Bazen fırtına gibi essem de,kim onların başını bitmeyen bir şefkatle okşar sevgi ve şükürle saçlarını öperdi.Ankaralımın arkadaşları,kime abla derdi.Bebemin arkadaşlarına kim,teyzelik yapardı.Komşularım,kiminle kahve içme keyfini yaşardı.

Kim gecenin bir vakti,evin altını üstüne getirir,olmayacak vakitlerde,deli gibi mutfağa dalıp aklına eseni yapmak için buzdolabını boşaltırdı.

Ben doğmamış olsaydım,sokağımızın köşesinde, duran çiçekçiye kim babangayı gösterip,bu bey burdan her geçtiğinde,ona zorla çiçek sat deyip,hem çiçekçiye para kazandırıp,hem kendine zorla da olsa çiçek aldırırdı.Ben olmasaydım,herkesi bilmem ama,benim evin erkekleri kime takılıp,yeri geldiğinde kiminle dalga geçip,yeri geldiğinde kime sarılıp öperlerdi.

Kimin paleti bu kadar renkli,kimin içinde bu kadar çeşitte müzik aynı anda çalıyor.Kim,gülerken ağlayıp,ağlarken gülebilir.Kim şu kısacık hayatta yaptığı tercihler doğrultusunda,her durumun karşısında dimdik durabilir?Tabii ki BEN.

Şaka bir yana hayat hızla geçiyor ve büyük bir bölümü geride kaldı,hatıra oldu.Ama olsun.Hayatta çok şey öğrendim,güzel zamanlar kadar,zor günler de yaşadım.Hepsinden kendime ders çıkardım,her şartta hayattan keyif ve mutluluk almaya çalıştım.Çoğu korkumu yendim.Hala korkularım var ama,artık korkularımdan korkmamayı öğrendim ve herşeyden önemlisi beklentilerimi ve umutlarımı hiç yitirmedim.Her düştüğümde yeniden kalktım.Hem de daha kuvvetli kalktım.Şimdi Allahın izni ile daha güzel günler yaşama zamanı.

Çünkü beklenti ve umutlarım bu yönde ve kulağıma fısıldanan güzel şeyler var ve içimde çok güzel bir melodi çalıyor

Diyor ki:Aşk gibi,sevda gibi huysuz ve tatlı kadın :)

Yüzünüzden gülümseme,hayatınızdan umutlarınız eksik olmasın.........

19 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

İyi ki doğmuşsun:))

İnci Yemek dedi ki...

hah şöyle duygularını bizimlede paylaş gülerim:))
iyi ki sen doğmuşsun bakarmısın yolumuz nerede kesişti:)rüyamda ak sakallı bir dede sen blog açacaksın kendi gibi kalbide güzel insan gülerle tanışacaksın dese idi:)sabah uyandığımda hayrolsun derdim:))iyi ki hayatımdasınız iyi ki varsınız ,sen ve blogcanlarım .
Gülerim nice nice yıllarda ailen ve bizlerle yeni yaşların olsun canım:)daha yeni başladık,yapacak çokkk işlerimiz var:))
sarılıp öperim seni...

MUTFAKISTAN dedi ki...

NE GUZEL BIR YAZI IYIKI DOGMUSSUN
DOGUM GUNUN KUTLU OLSUN CANIM
SEVGILER

Hülya dedi ki...

Nice uzun sağlıklı, mutlu yaşlara..doğum gününüz kutlu olsun :)

Miskokulu Lezzetler dedi ki...

Gülerciğim dün akşam kumanda panelime düştüğünde hemen baktım yoktu bugünde hep aklımdaydın ama fırsat olmadı.Sağlıklı güzel yıllar diliyorum sevdiklerinle ...

çeşnici Handan dedi ki...

Gülercim sağlıklı mutlu ve güzel bir yeni yaş dilerim. Doğum günün kutlu olsun ve yeni yaşın tüm istediklerini sana getirsin canım. Sevgilerimle.

DATLIM dedi ki...

İyi ki doğmuşsun :) iyi ki blog açmışsın ve iyi ki bunları bizimle paylaşmış :) oh

FERZAN dedi ki...

çok güzel anlatmışsın,mutlu yıllar neşe ve mutluluk hep seninle olsun,sevgiler...

birincisin dedi ki...

DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN,NİCE YILLARA..içinizden geçenleri paylaşmanız çok güzel,ne kadar güzel anlatmışsınız..İyi ki doğdun:)Sevgiler:)

Hayat Cafe Tarifleri dedi ki...

Sevdikelrin nice sağlıklı,mutlu,huzurlu yaşlara..:))))
Doğum günün kutlu olsun.

nohut oda dedi ki...

süper olmuş:)
bizim köşedede bir çiçekçi olaydı :))
nice yaslarınız olsun..

feray dedi ki...

Gülercim sevdiklerinle birlikte sağlıklı mutlu nice yaşlara.
İyiki varsın..
Sevgiler..

NarincE dedi ki...

İyi ki varsın! İyi ki doğdun. Çook uzun, mutlu bir ömür dilerim ablam.

nilay dedi ki...

Nice nice sağlıklı ve mutlu yıllara
Sevgilerle

ELİF dedi ki...

İYİKİ DOĞMUŞSUN CANIM. SENSİZ BU GÜZEL TARİFLERİNSİZ BİZ NE YAPARDIK.

Seda Yazıcı dedi ki...

mutlu güzel yaşlara canım ,iyiki doğmuşsun :)

Tombul Tarifler dedi ki...

iyiki doğmuşsun. nice güzel uzun yıllara...

Fatma dedi ki...

nice nice yaşlara canım:)
sen olmasasaydın bunların hiç biri olmayacaktı tabiki iyiki varsın canım
huzurlu mutlu ömürler:)

Fatma dedi ki...

nice nice yaşlara canım:)
sen olmasasaydın bunların hiç biri olmayacaktı tabiki iyiki varsın canım
huzurlu mutlu ömürler:)

Blog Widget by LinkWithin