Yeni Adresimiz Kendimceyemek.com

Merhabalar..

Uzun süredir kendimceyemek.blogspot.com adresinden yazılarımı paylaştığım bloguma artık www.kendimceyemek.com adresinden devam edeceğim.

Yeni adresimizi Sık Kullanılanlara eklemeyi unutmayınız.

Ayrıca altta ki Google+ sayfamızı da beğenerek tariflerimi ve yazılarımı Google+ üzerinden de takip edebilirsiniz.


Google+ Sayfamız

23 Nisan 2009 Perşembe

Bugün 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan

Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan dedik.Gerçekten de insanın içi bir coşuyor.İçinizdeki çocuğu (bu çok klasik bir cümledir ama doğrudur bana göre) hala yaşatabiliyorsanız bugün sizin de bayramınızdır.O duyguyu hissetmek için küçük yaşta olmaya gerek yok.Ben evde 3 böcek bir çiçek yaşayan bir hatun kişiyim.Hoş bir böceğim artık büyüdü kanatlarını çırpmaya başladı ve taaa Ankara'nın bir tepesine kondu. Ne mi yapıyor tahsil.Diğer böceğim cüsse olarak büyük gözükse de o hala benim ve tüm ailenin bebesi.Babangaya gelince ömrümüz oldukça o hep benim böceğim olacak.
Daha çok yakın bir geçmişe kadar 23 Nisan sabahı erkenden çocuklarla yollara düşer gösterilerin yapılacağı yerde en önlerde yerimizi alırdık.Gösteriler başladığında böceklerimin rolü ne olursa olsun heyecan ve gururla izler,avuçlarımız patlayana kadar alkış tutar sonra da yorgun ama savaş kazanmış bir komutan edası ile evin yolunu tutardık.
Ahh ahh şimdi böcekler büyüdü.Adam oldular.Ama onlar büyüdükçe ben küçüldüm.Bu nasıl bir terslik bilmiyorum ama şimdi ben o duyguları daha yoğun yaşıyorum.
Çocuklarımız hayatta sahip olabileceğimiz eşiti olmayan en değerli varlıklar.Herkes,herşeyin en iyisini ve en güzelini imkanları dahilinde çocuğuna vermek ister.Bana göre çocuklarımıza verebileceğimiz en değerli şey SEVGİ.Evet çünkü verdiğiniz sevginin önemi çok fazla.Onlarla aranıza sevgiden bir köprü kurabilirseniz,zamanla çocuklarınız en iyi arkadaşlarınıza,dostlarınıza,sırdaşlarınıza dönüşüyor.Toplumda yerlerini almaya başladıklarında onlarda çevrelerine sevgiyle bakıyor.içindeki iyi enerjiyi o da çevresine veriyor.Onların en çok istedikleri ve siz verdikçe daha çok isteyip sonra da size geri döndürdükleri sevgiyi onlardan esirgemeyin.Onların anlattıklarını can kulağı ile dinleyin.En basit cümlelerinin içinde bile size söylemeye çalıştıkları çok önemli mesajları göreceksiniz.
Bu hızla sabaha kadar yazabilirim.Ama bugün 23 Nisan gerçekten neşe doluyor insan.Bütün çocukların ve kendini öyle hissedebilen hala o çocukla içinde barışık olan herkesin bu önemli gününü kutluyorum.
Çiçekler de bu arada babangadan bana.


9 yorum:

Adsız dedi ki...

sevinin küçükler övünün büyükler 23 Nisan Kutlu Olsun....

Zeynep dedi ki...

ne güzel anlatmışsın canım...duygulandırdın beni.

ayşeciğin bir filmi vardı sevelim sevelim sevelimmmm diye şarkı söylüyorlardı:)o geldi aklıma...dansları ayrı bir güzeldi o konuya hiç girmeyeyim:)

kesinlikle sevgi her kapıyı açıyor,oğlumu inan koklaya koklaya büyütüyorum.öpmeye doyamıyorum onu.mutlu bir çocuk yetiştirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
geçen sene ilk 23 nisanında fb.stadına götürdük heyecanla.çok havadar geldi galiba horul horul uyudu eve döndük:)
bu sene de hava şartlarından gösteriler iptal edilmiş çoook üzüldük:(
babamız balon ve bayrak almış evde kutluyoruz:)

çiçekler şahane:)mis kokusu buralara geldi:)
böyle güzel anneye böyle güzel çiçekler yakışır:) bayramımız kutlu olsun canım...
çok çok çok öptüm

Kendimce dedi ki...

Yeşim'cim hoşgeldin sefalar getirdin canım

Zeynep'çim senin yorumlarına bayılıyorum canım arkadaşım

NarincE dedi ki...

Ne güzel çiçeklerle karşılandım. Ben de çocuklarımın çabuk büyümesini istemiyorum. Şimdi alabileceğim bütün hazları doya doya yaşamak istiyorum.Zaman hızla akıyor, geri dönüş imkansız.
Uğradığınız için teşekkür ediyor, iyi geceler diliyorum.
sevgiler...

Kendimce dedi ki...

Sevgili Narince hoşgeldin her zaman beklerim.
Çocuklara gelince onlar dünyanın en güzel ve en kıymetli varlıkları

Zeynep dedi ki...

Ne güzel yazmışsın... Gösteriler iptal olunca biz yeeğenlerimi ve oğlumu alıp Bostancı sahildeki 23 nisan çikolata şenliğine gittik.
Ne çok eğlendiler bi görseydiniz. Onların gözlerindeki mutluluk ve sevinç eşimi ve beni çok mutlu etti. Oğlum sürekli "Sevinin çüçükler övünün büyükler" diye şarkı söyledi.
Biz de hem atamızla hem de pırıl pırıl çocuklarımızla övündük.
23 nisan kutlu olsunnn...

SİHİRLİ OKLAVA dedi ki...

bu güzel çiçeklerin mis gibi kokusunu çekip içime,anılarını,dileklerini benimkilerle derledim.teşekkürler:)))

yesildomates dedi ki...

canım anlatımın için çok teşk.
eski günlermize getirdin bizleri..
öpüyorum..
sevgiler....

Kendimce dedi ki...

Sevgili Zeynep çocukları mutlu etmek kadar keyifli bir şey olmasa gerek .Baksana sihirli oklavanın evinde oyuncak araba önce çok büyük bir sevince sonrada farı kırıldığı için müthiş bir üzüntüye sebep olmuş.
Yeşilim domatesim çok sağol hissettiklerimi ve düşündüklerimi yazdım
hepinizi kocaman öpüyorum

Blog Widget by LinkWithin